EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Sveikinimai

Lietuvos Respublikos Prezidentės sveikinimas Turkmėnistano Respublikos Prezidentui Gurbangulyui Berdymuhamedovui Nacionalinės šventės proga

Jūsų Ekscelencija Prezidente,

 

Savo ir visos Lietuvos žmonių vardu sveikinu Jus Turkmėnistano nacionalinės šventės - Nepriklausomybės dienos - proga. Linkiu klestėjimo ir sėkmės Jums ir Jūsų šalies žmonėms.

 

Mūsų valstybes skiria tūkstančiai kilometrų, mūsų prekybiniai ryšiai labai menki, o kultūrinė ir istorinė patirtis - labai skirtinga. Tačiau pažvelgę atidžiau, atrastume ir mūsų bendradarbiavimą paskatinti galinčių veiksnių. Visų pirma Lietuva ir Turkmėnistanas prieš kelis dešimtmečius beveik kartu išsivadavo iš sovietinės priespaudos ir ėmėsi kurti suverenų valstybingumą. Valstybės kūrimas, Nepriklausomybės įtvirtinimas, statuso tarptautinėje bendruomenėje užsitikrinimas - tai bendri iššūkiai, kuriuos turėjo įveikti ir Lietuvos, ir Turkmėnistano piliečiai.

 

Kita vertus, globalėjančiame pasaulyje net didžiausi atstumai netrukdo bendrauti. Kaip parodė pasaulinė ekonomikos krizė, visi mes esame glaudžiai tarpusavyje susiję. Be to, Turkmėnistano geopolitinė padėtis ir turimi energetikos ištekliai paverčia Jūsų šalį itin svarbia globalių politinių ir ekonominių procesų veikėja. Aktyvus bendradarbiavimas ir bendri projektai - tai tiesiausias būdas stiprinti Turkmėnistano ryšius su Lietuva ir su visa Europa. Linkiu, kad jau beveik du dešimtmečius nepriklausomas Turkmėnistanas efektyviau išnaudotų milžiniškas bendradarbiavimo su Europa galimybes. Tikiu, kad toks bendradarbiavimas tikrai padėtų kurti klestinčią Turkmėnistano ateitį ir artimesnius Lietuvos ir Jūsų šalies santykius.

 

Jūsų Ekscelencija Prezidente, dar kartą sveikinu Jus Nepriklausomybės dienos proga ir reiškiu Jums gilią pagarbą.

2009-10-27, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 78948018

Šiandien apsilankė: 4972

Dabar naršo: 217

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.