EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Sveikinimai

Prezidentės D. Grybauskaitės sveikinimas XIII Pasaulio lietuvių kongresui Pietų Amerikoje

Mielieji Pasaulio lietuvių jaunimo Kongreso dalyviai,

 

Nuoširdžiai sveikinu Jus visus, susirinkusius iš viso pasaulio į šį Pasaulio lietuvių jaunimo Kongresą, siejamus lietuvybės dvasios, istorijos, kalbos ir kultūros. Jūs nepaprastai esate svarbūs Lietuvai, jos dabarčiai ir ateičiai. Jūsų nuoširdaus ryšio su gimtąja žeme, nacionalinės savigarbos ir kūrybiškumo dėka keičiasi ne tik Jūsų, bet ir Lietuvos, ir pasaulio, kuriame gyvename, situacija. Mūsų, lietuvių, nėra daug, bet mes stiprūs ir vieningi, puoselėjame savo kultūrą, didžiuojamės savo istorija ir paveldu, išlaikome savo papročius ir kalbą. Pasauliui mes įdomūs tol, kol sugebame išsaugoti savitumą, individualumą, tik mūsų tautai būdingas moralines, etines ir kultūrines savybes.

 

Praradę jas, prarasime ne tik išskirtinius bruožus, bet ir pasaulio dėmesį. Todėl ypač svarbus jaunimo nacionalinio identiteto puoselėjimas, pasaulio lietuvių tarpusavio bendravimas, bendradarbiavimas, pagalba, parama ir supratimas.
Modernaus pasaulio globalizacija turi didelės įtakos visoms žmonių grupėms. Ji ne tik atveria naujas galimybes ir suformuoja iššūkius, tačiau iškelia ir tam tikras problemas. Viena iš jų - tautų ir kultūrų niveliacija, atsiradusi nykstant geografinėms ir kultūrinėms sienoms. Ji labai svarbi mažoms tautoms, vadinasi, ir mums. Kad neišnyktume globalizacijos formuojamoje tautų niveliacijoje, privalome būti vieningi ir saugoti savo nacionalinę tapatybę. Galėdami pasigirti seniausia Europoje kalba ir daugiau nei tūkstantį metų puoselėtu lietuvių identitetu, turime tvirtą pamatą ateičiai kurti, lietuvio savigarbai ugdyti, lietuvių įnašui į pasaulio plėtrą didinti.


Esu labai dėkinga vyresniajai pasaulio lietuvių kartai, kuri puoselėjo ir ugdė lietuvybę, mūsų tradicijas ir kalbą sėkmingai perdavė jaunimui - Jums. Tikiuosi, kad ir Jūs lietuvybės dvasią perduosite ateinančioms kartoms. Esu įsitikinusi, kad tik draugiškai sugyvendami, lietuviai kitose pasaulio valstybėse galės išlikti net būdami tautine mažuma. Sveikintina, kad šio Kongreso renginiai vyksta skirtingose valstybėse - tai užtikrina platesnę lietuvybės idėjų sklaidą. Jūsų aktyvi veikla, savanoriškos iniciatyvos liudija, kad ir kitose šalyse galima sėkmingai plėtoti tautiškumą ir netapti abejingais savo tautai. Tikiu, kad ir ateityje dalinsitės šia patirtimi tarpusavyje ir kviesite prisijungti kitus!
Gražu, kad pasaulio lietuvių bendruomenių ir jaunimo sąjungų parama šiam Kongresui randa atbalsį ir Lietuvos kultūros, meno, verslo ir politikos veikėjų bei organizacijų aplinkoje.


Sveikinu visus dar kartą ir linkiu turiningų ir konstruktyvių pokalbių, diskusijų, įdomių kultūrinės programos renginių ir geros nuotaikos.

 

Artėjančių švenčių proga linkiu patirti mažų stebuklų, nes Šv. Kalėdos - džiaugsmo ir vilties šventė. Tegul ateinantys Naujieji metai būna pilni ne tik troškimų, bet ir prasmingų darbų!

2009-12-22, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77786306

Šiandien apsilankė: 2778

Dabar naršo: 308

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.