EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Užuojautos

Mane ir visus Lietuvos žmones giliai sukrėtė žinia apie liepos 10 d. tragediją, Volgos upėje pasiglemžusią laivą „Bulgarija“ ir jo keleivius. Savo ir visos Lietuvos vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą Jums, katastrofos aukoms bei jų artimiesiems. Šią sunkią akimirką visiems linkiu stiprybės ir ištvermės.
 
Šių metų birželio 8 dieną netekome akademiko Zenono Rokaus Rudziko. Tai didelė netektis Lietuvos mokslui. Gimęs 1940 m. rugpjūčio 16 d. Lazdijų rajone, Gulbiniškėje, Z. R. Rudzikas nuo pat vaikystės pasižymėjo neeiliniais gabumais. Aukso medaliu baigė vidurinę mokyklą, su pagyrimu – Vilniaus Universiteto Fizikos fakultetą.
 
Lietuvą ištiko skaudi netektis – mus paliko žymus kino režisierius, „Amerikoniškosios tragedijos“, „Nesėtų rugių žydėjimo“ ir legendinio lietuviško istorinio filmo „Herkus Mantas“ kūrėjas Marijonas Giedrys.
 
Netekome Rūtos Staliliūnaitės – žymios Kauno valstybinio dramos teatro aktorės, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatės, save paskyrusios svarbiausiam gyvenimo pašaukimui – teatrui. Tai didžiulė netektis Lietuvai ir visam meno pasauliui. Rūtos Staliliūnaitės sukurti vaidmenys ir literatūriniai skaitymai visiems laikams įamžino šios kūrėjos talentą. Legendinis Barboros Radvilaitės vaidmuo, įkūnytas didžiosios Aktorės, ne vienai kartai simbolizuoja Lietuvos kelią į laisvę.
 
Esu sukrėsta žinios apie Jungtinėse Amerikos Valstijose siaučiančius viesulus, kurie jau pareikalavo daugelio dešimčių žmonių gyvybių ir sukėlė didelių materialinių nuostolių. Savo ir Lietuvos žmonių vardu reiškiu gilią užuojautą Jums, žuvusiųjų artimiesiems ir visiems Jungtinių Valstijų žmonėms. Linkiu stiprybės ir susitelkimo įveikiant nelaimės padarinius.
 
Savo ir visų Lietuvos žmonių vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą sprogimo Minsko metro metu nukentėjusiems žmonėms ir jų artimiesiems. Šios skaudžios nelaimės akivaizdoje linkiu stiprybės ir ištvermės visiems Baltarusijos gyventojams.
 
Savo ir visų Lietuvos gyventojų vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą ir paramą dėl skaudžios stichinės katastrofos, kuri nuniokojo Jūsų šalį. Žemės drebėjimas ir po jo sekęs cunamis nusinešė šimtus gyvybių. Šiuo sunkiu Jūsų šaliai metu linkiu stiprybės ir susitelkimo Jums, žuvusiųjų artimiesiems ir visiems Japonijos gyventojams.
 
Esu giliai sukrėsta žinios dėl savaitgalį Estijos Hapsalu miestą ištikusios tragedijos, kuri nusinešė dešimties vaikų gyvybes. Savo ir Lietuvos žmonių vardu reiškiu giliausią užuojautą Jums ir visiems Estijos žmonėms. Šią sunkią akimirką linkiu stiprybės ir ištvermės.
 
Netekome išskirtinės Lietuvai asmenybės - iškilaus piliečio, tautos poeto, dramaturgo, tikrojo Lietuvos Mokslų akademijos nario, publicisto, įvairių premijų laureato, žmogaus, tituluoto Lietuvos sąžine, visos tautos mylimo ir gerbiamo Justino Marcinkevičiaus.
 
Lietuva neteko žymaus kino, fotografijos ir televizijos kritiko , menotyrininko, filologo, Vilniaus universiteto bei Lietuvos muzikos teatro akademijos dėstytojo Skirmanto Valiulio. Tai skaudi netektis Lietuvos kultūrai.
 
Informacija atnaujinta: 2015-01-27 08:51

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77766331

Šiandien apsilankė: 6159

Dabar naršo: 281

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.