EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Užuojautos

Netekome Vlado Limanto – žymaus režisieriaus, aktoriaus, pedagogo, Vilniaus universiteto Kiemo teatro steigėjo ir ilgamečio vadovo, Vilniaus senamiesčio teatro įkūrėjo.
 
Mane ir visą Lietuvą sukrėtė žinia apie sausio 24 dieną Maskvos Domodedovo oro uoste įvykusį sprogimą ir jo metu žuvusius nekaltus žmones. Savo ir visų Lietuvos žmonių vardu reiškiu nuoširdžią užuojautą Jums, žuvusiųjų artimiesiems, sužeistiesiems. Šią sunkią akimirką visiems linkiu stiprybės ir ištvermės
 
Iš visos širdies reiškiu užuojautą dėl Jūsų žmonos Sonya Peres netekties. Žinia apie ponios Sonya mirtį labai nuliūdino mane ir visus Lietuvos žmones. Šią sunkią akimirką noriu Jums palinkėti didelės ištvermės ir stiprybės.
 
Savo ir visų Lietuvos gyventojų vardu noriu išreikšti užuojautą ir paramą dėl stichinės katastrofos, užklupusios Jūsų šalį. Esu giliai sukrėsta, girdėdama apie šimtus žuvusiųjų ir dingusiųjų be žinios liūčių niokojamuose Brazilijos regionuose. Šiuo sunkiu metu noriu palinkėti stiprybės ir susitelkimo Jums, žuvusiųjų artimiesiems ir visiems Brazilijos gyventojams.
 
Eidamas 76 - uosius metus, po ilgos ir sunkios ligos anapilin išėjo žymus lietuvių kino režisierius, scenarijų autorius Almantas Grikevičius. Lietuvių kino meistras, kūrybinį kelią pradėjęs dokumentiniu filmu „Saulės pasakos", kaip režisierius, scenarijų autorius, montažo meistras, aktorius sukūrė dvidešimt meninių ir dokumentinių kino filmų. Kaip pilietis aktyviai dalyvavo visuomeniniame gyvenime, spaudoje ir televizijoje.
 
Po sunkios ir ilgos ligos, eidamas 62 - uosius metus, mirė išskirtinio talento krepšininkas ir treneris Rimas Girskis. Tai didelė netektis visam Lietuvos krepšiniui.
 
Šių metų gruodžio 27 dieną netekome iškilios lietuvių literatūros tyrinėtojos, profesorės Vandos Zaborskaitės. Be profesorės indėlio sunkiai įsivaizduojama ne tik literatūros, bet ir pedagogikos raida Lietuvoje.
 
Mane labai nuliūdino žinia, kad netekome Danielos Lozoraitis. Danielos meilė ir dėmesys Lietuvai ir jos žmonių rūpesčiams visada jaudino ir ilgai išliks mūsų atmintyje. Tik dėka jos kasdienės paramos Stasys Lozoraitis galėjo savo gyvenimą pašvęsti Lietuvos labui.
 
Netekome Lietuvai savo darbais nusipelniusios asmenybės – Romualdo Vytauto Kaminsko. Žymus architektas, knygų autorius itin daug jėgų ir laiko paskyrė svarbiausiam savo pašaukimui – restauratoriaus darbui. R. V. Kaminskas suprato mūsų kultūros paveldo svarbą ir visomis išgalėmis stengėsi jį išsaugoti.
 
Tai didelė netektis Lietuvos kino kultūrai. Ne kartą pasaulyje apdovanoti filmai visiems laikams įamžino kūrėjo talentą. Lietuvos kino istorija neįsivaizduojama be tokių kino filmų kaip „Tadas Blinda“, „Devyni nuopuolio ratai“, „Amžinoji šviesa“, „Vasara baigiasi rudenį“ ir kitų.
 
Informacija atnaujinta: 2015-01-27 08:51

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77766296

Šiandien apsilankė: 6124

Dabar naršo: 281

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.