EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Užuojautos

Eidamas 81 – uosius metus, mirė iškilus Lietuvos architektas Vytautas Edmundas Čekanauskas. Tai didelė netektis ne tik Lietuvos architektūrai, bet ir visai Lietuvai. Be V.E. Čekanausko kūrybinės veiklos būtų sunku įsivaizduoti mūsų dabarties architektūrą.
 
Netekome lėlių teatro patriarcho, Kauno Valstybinio lėlių teatro įkūrėjo ir ilgamečio meno vadovo, režisieriaus Stasio Ratkevičiaus. Šis talentingas menininkas, savo kūrybinę veiklą pradėjęs Klaipėdos dramos teatre, 1960 m. įkūrė Kauno valstybinį lėlių teatrą, kuriam ilgus dešimtmečius vadovavo ir režisavo įsimintinus spektaklius.
 
Netekome Rimvydo Žigaičio – ilgamečio Lietuvos muzikų sąjungos prezidento, žinomo kompozitoriaus, pedagogo, profesoriaus, kultūros ir meno veikėjo. Rimvydas Žigaitis savo gyvenimą paskyrė muzikai: netausodamas jėgų rūpinosi jaunosios kartos muzikiniu išsilavinimu, dabartinės Lietuvos muzikos mokyklų sistemos išsaugojimu, jo iniciatyva buvo rengiami koncertai, muzikų šventės, išleista daug vertingų muzikos leidinių.
 
Iš gyvenimo pasitraukė nuoširdus žmogus, iškilus politikas, stovėjęs prie valstybės vairo atsakingais ir sudėtingais Lietuvos istorijos tarpsniais. Pirmojo po Nepriklausomybės atkūrimo tiesiogiai išrinkto Lietuvos prezidento stiprios ir charizmatiškos asmenybės atminimas ilgam išliks Lietuvos žmonių širdyse.
 
Netekome vieno žymiausių savo kartos Lietuvos dirigentų, profesoriaus Vytauto Viržonio. Be maestro indėlio neįsivaizduojama Lietuvos operos ir baleto raida. Vytauto Viržonio repertuare buvo daugiau nei 60 diriguotų operų bei 15 baleto spektaklių , sukurtų Lietuvos Nacionaliniame Operos ir baleto teatre, kuriame maestro dirbo nuo 1953 metų. Dirigentas įkūrė Operos ir baleto teatro kamerinį orkestrą, su kuriuo koncertavo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
 

Lietuva neteko Jono Strielkūno - iškilaus poeto, darbštaus ir kuklaus žmogaus, poezijos grando, kurį pelnytai galime vadinti vienu žymiausių XX a. antrosios pusės lietuvių lyrikų. Tai, kad nemažai Jono Strielkūno eilėraščių virto liaudies dainuojamomis dainomis, liudija Jo kūrybos universalumą ir išliekamąją vertę, o genialus poeto paprastumas - ir kūryboje, ir gyvenime - liks jį pažinojusiųjų širdyse. „Aš trumpam atėjau, aš ilgam išeinu" - perfrazuojant šį poeto eilėraštį būtų galima pasakyti, kad Jis pasiliko savo sukurtuose poezijos namuose visam laikui.

 
Mane ir visus Lietuvos žmones labai nuliūdino žinia apie Prezidento Umaru Musa Yar'Adua mirtį. Reiškiu gilią užuojautą Prezidento šeimai, artimiesiems ir visiems Nigerijos gyventojams.
 
Mane ir visus Lietuvos žmones sukrėtė žinia apie šimtus gyvybių nusinešusį žemės drebėjimą Kinijoje, Činghai (Qinghai) provincijoje. Šios katastrofos akivaizdoje nuoširdžiai linkiu stiprybės ir ištvermės visiems nukentėjusiesiems ir žuvusiųjų artimiesiems. Savo ir visų Lietuvos žmonių vardu reiškiu užuojautą Jums ir visai Jūsų tautai.
 
Šios šiurpios visus mus giliai sukrėtusios nelaimės akivaizdoje, reiškiu nuoširdžiausią užuojautą Lenkijos Prezidento Lecho Kačynskio motinai Jadvygai, broliui Jaroslavui, dukteriai Martai ir visai lenkų tautai. Lenkijos Prezidento bei jį lydinčių žmonių žūtis yra didžiulis praradimas ne tik Lenkijai, bet ir visai Europai.
 
Mane ir visus Lietuvos žmones sukrėtė žinia apie nekaltų žmonių gyvybes nusinešusius išpuolius Maskvoje. Reiškiu gilią ir nuoširdžią užuojautą Jums, nekaltų aukų artimiesiems ir visiems tragedijoje nukentėjusiesiems.
 
Informacija atnaujinta: 2015-01-27 08:51

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79374300

Šiandien apsilankė: 6039

Dabar naršo: 103

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.