EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Lietuvoje

2009 m. gruodžio 15 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitas Visagine

„Ruošiantis Ignalinos atominės elektrinės uždarymui būta aplaidumo. Tai patvirtina ir Valstybės kontrolės išvados," - po susitikimo su IAE vadovybe teigė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. „Po jėgainės veiklos sustabdymo reikalausiu, kad būtų išnagrinėta visa elektrinės uždarymo eiga ir visi, kurie aplaidžiai dirbdami vilkino šį uždarymo procesą, turės prisiimti atsakomybę."

Nors Ignalinos atominės elektrinės uždarymas ir buvo vilkinamas, tačiau, valstybės vadovės nuomone, jam yra pasirengta tinkamai, o pats uždarymas yra neišvengiamas.

„Lietuva įžengs į naują istorinį laikotarpį: atsisveikins su senąja atomine elektrine ir, tikiu, netrukus statys naują. Noriu pasakyti aiškiai - Lietuva ir toliau išliks atominės energetikos šalimi, todėl visų jėgainės darbuotojų patirtis mums yra labai svarbi, - sakė Prezidentė D. Grybauskaitė. - 2010-ieji simbolizuos realios energetinės nepriklausomybės pradžią, kai elektros energijos kainas diktuos rinka, o kiekvienas Lietuvos žmogus bus apgintas nuo monopolijų savivalės."

Ignalinos atominės elektrinės vadovai supažindino Prezidentę su numatytomis galimybėmis kitąmet apsirūpinti elektros energija. Valstybės vadovė teigiamai vertino šį pasirengimą ir pabrėžė būtinybę kuo greičiau Seime priimti Elektros energetikos įstatymą, užtikrinsiantį sklandų šalies aprūpinimą elektra.

Prezidentei D. Grybauskaitei taip pat buvo pristatytas naujos atominės elektrinės, kurios statybai Vyriausybė jau yra paskelbusi konkursą, projektas.

Apsilankymo Ignalinos atominėje elektrinėje metu valstybės vadovę lydėjo energetikos ministras A.Sekmokas bei socialinės apsaugos ir darbo viceministrė A. Mikalauskaitė.

Vizito metu Prezidentė taip pat susitiko su Zarasų, Visagino bei Ignalinos savivaldybių vadovais.

 

„Kol prasidės naujos atominės elektrinės statybos, būtina išsaugoti Visagino žmonių patirtį atominės energetikos, saugumo užtikrinimo ir kt. srityse. Jų indėlis yra labai svarbus Lietuvai", - sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, susitikusi su Zarasų, Visagino ir Ignalinos savivaldybių vadovais. Pokalbio metu buvo aptartos galimybės pritraukti į IAE regioną naujų investicijų, plėtoti naujas veiklas, taip pat svarstyta būtinybė kurti naujas darbo vietas ir užtikrinti mokymosi galimybes.

Šalies vadovės įsitikinimu, kol neprasidės naujosios elektrinės statybų darbai, sudėtingiausi bus pirmieji 3-4 metai. Todėl Prezidentė D.Grybauskaitė pabrėžė, kad strateginio komiteto lygmenyje Vyriausybė turėtų kuo skubiau parengti aiškų 3-4 metų pagalbos Ignalinos atominės elektrinės regionui planą, kuriame būtų numatyta reali parama šio regiono žmonėms ir išsaugotos iki šiol galiojusios lengvatos.

Pasak valstybės vadovės, visos trys Ignalinos atominės elektrinės regiono - Zarasų, Visagino ir Ignalinos - savivaldybės jau dabar turi pradėti galvoti, kaip efektyviau išnaudoti naujos atominės elektrinės statybų laikotarpį.
Prezidentė paragino ir pačius visaginiečius imtis iniciatyvos - prisitaikyti prie pakitusių sąlygų ir pradėti plėtoti naujas veiklas.

„Turėdami nuostabią gamtą, galite imtis naujos veiklos, susijusios su turizmu, laisvalaikiu ir sveikatingumu", - sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

 

Prezidentės spaudos tarnyba
Informacija atnaujinta: 2012-05-16 08:08

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77786309

Šiandien apsilankė: 2781

Dabar naršo: 308

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.