EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Lietuvoje

2009 m. rugsėjo 2 d. Prezidentės Dalios Grybauskaitės apsilankymas Kaune

Lankydamasi laikinojoje sostinėje - Kaune, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su miesto meru Andriumi Kupčinsku, Tarybos nariais ir regioninės žiniasklaidos atstovais. Tą pačią dieną valstybės vadovė taip pat susitiko su miesto universitetų rektoriais bei kolegijų direktoriais ir su jais aptarė aukštojo mokslo reformos eigą, mokslo ir verslo sąveiką.

 

Susitikime su miesto valdžios atstovais buvo aptarta svarbiausių objektų - Kauno oro uosto, Nacionalinės Kauno arenos - veikla ir likimas, pasikeista nuomonėmis apie laisvosios ekonominės zonos ir viešojo logistikos centro būklę. Susitikimo dalyviai taip pat aptarė nacionalinių ir vietinių kelių būklę bei Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo galimybes sunkmečio sąlygomis.

Prezidentė D. Grybauskaitė paragino miesto vadovybę ieškoti galimybių racionaliau panaudoti savo pajamas ir efektyviau išnaudoti turimą potencialą, būti aktyvesniems ir rodyti daugiau iniciatyvos sprendžiant miesto problemas. Valstybės vadovė kvietė aktyviau ir racionaliau naudotis Europos Sąjungos socialinių fondų lėšomis.

Daug dėmesio buvo skirta gyventojų pajamų mokesčiui, kuris tenka Kaunui, aptarti. Šiuo metu Kauno miesto reikmėms grąžinama 74 proc. sumokamo gyventojų pajamų mokesčio. Vilniaus miestui grąžinama 40, Klaipėdai - 64 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Todėl Prezidentė pabrėžė, kad miesto vadovybė turi pati rodyti iniciatyvą ir ieškoti būdų, kaip prisidėti prie smulkaus ir vidutinio verslo plėtros.

Istorinėje Kauno Prezidentūroje surengtoje Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės diskusijoje su šalies regioninės žiniasklaidos atstovais buvo aptarta regioninei žiniasklaidai tenkanti misija, kylančios problemos ir pavojai bei galimybės ją stiprinti.

Valstybės vadovė domėjosi, kaip regioninė žiniasklaida išgyvena sunkmetį, kokią įtaką žurnalistų bendruomenei daro mokesčių sistemos pertvarka ir bendra ekonominė padėtis, ar nekyla pavojaus žodžio ir spaudos laisvei ir ko reikia, kad rajonų žurnalistai galėtų tinkamai vykdyti jiems patikėtą misiją -suprantamai ir objektyviai informuoti savo krašto žmones, gilintis į jų problemas.

„Nuo žiniasklaidos kokybės ir pilietiškumo priklauso visų šalies žmonių galimybės. Jūs esate arčiausiai žmonių ir jų problemų. Žmonės jumis pasitiki. Todėl apeliuoju į jūsų, kaip asmenybių, pilietiškumą ir profesionalumą, tikėdamasi kiekvieno asmeninės atsakomybės savo krašto žmonėms", - sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Susitikimo metu buvo aptartas ir žiniasklaidos nepriklausomumo klausimas, laikraščių platinimo problema, susijusi su Lietuvos pašto monopolija, galimybės tobulinti Viešojo informavimo įstatymą. Daug dėmesio skirta PVM tarifui bei jo padidėjimo kompensavimui ir kokią įtaką jis daro regioninei žiniasklaidai.

„Kompensuoti padidėjusį PVM tarifą planuota per Spaudos rėmimo fondą. Jei ši sistema bus neefektyvi, Vyriausybė turės arba ją pertvarkyti, arba galvoti apie kitus PVM kompensavimo regioninei žiniasklaidai būdus", - teigė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Susitikime su miesto universitetų rektoriais bei kolegijų direktoriais buvo aptarta aukštojo mokslo reformos eiga, mokslo ir verslo sąveika.

Prezidentė D. Grybauskaitė, vertindama stojamųjų į aukštąsias mokyklas rezultatus ir studijų ,,krepšelių" dalybas, pabrėžė, jog Švietimo ir mokslo ministerija kartu su kitomis ministerijomis privalo ginti viešąjį interesą ir garantuoti kai kurių studijų vietų finansavimą, pavyzdžiui, žemės ūkio, gyvulininkystės specialistų, mokytojų, kūno kultūros darbuotojų rengimą

Kalbėdama apie Aukštojo mokslo tarybą, valstybės vadovė pabrėžė, kad Tarybos formavimui trūksta viešumo. Prezidentė paragino visuomenę aktyviau teikti kandidatus į Aukštojo mokslo tarybą, o Švietimo ir mokslo ministeriją - garantuoti atrankos proceso skaidrumą ir viešumą.

Šalies vadovės nuomone, ypatinga svarba tenka mokslo ir verslo sąveikai. Prezidentės teigimu, pirmosios slėnių programos, kuriančios studijų, mokslo ir verslo centrus, kol kas realiai neveikia. Valstybės vadovės įsitikinimu, atsakingos žinybos ir Švietimo ir mokslo ministerija turėtų efektyviau išnaudoti Europos Sąjungos lėšas, skirtas mokslininkų kvalifikacijai tobulinti ir mokslo infrastruktūrai plėtoti. Prezidentės manymu, Ūkio ministerija turėtų inicijuoti naujas mokslo ir verslo partnerystės formas, kad mokslo rezultatai versle ir pramonėje būtų taikomi efektyviau.

 

Prezidentės spaudos tarnyba
 
Informacija atnaujinta: 2013-04-05 13:39

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77786105

Šiandien apsilankė: 2577

Dabar naršo: 254

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.