EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Lietuvoje

2010 birželio 10 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Kazokiškėse

Reaguodama į Kazokiškių sąvartyno kaimynystėje gyvenančių žmonių skundus ir atkreipdama dėmesį į atliekų tvarkymo problemas visoje šalyje, Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Kazokiškių sąvartyne ir susitiko su Kazokiškių kaimo bendruomene. Valstybės vadovę lydėjo sveikatos apsaugos ministras Raimondas Šukys, aplinkos ministras Gediminas Kazlauskas ir Elektrėnų meras Arvydas Vyšniauskas.

 

„Atliekų tvarkymui artimiausius penkerius metus turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Iš ES fondų tam Lietuva gauna labai dideles sumas pinigų. Turime galimybę atliekas tvarkyti moderniai ir nepažeidžiant žmonių interesų. Lėšos turi būti panaudotos efektyviai, kitaip gali tekti mokėti dideles baudas, o nuo to nukentės visi Lietuvos gyventojai", - teigia Prezidentė.

 

Prezidentės teigimu, už atliekų tvarkymą ir sveikatos priežiūrą atsakingos institucijos turi užtikrinti realią ir veiksmingą sąvartynų priežiūrą bei kontrolę, išsklaidyti žmonių abejones dėl sąvartyno keliamų grėsmių.

 

Gyventojai, pasak Prezidentės, neturi būti sąvartynų keliamų problemų įkaitais, kaip atsitiko su Kazokiškių sąvartyno apylinkėse gyvenančiais žmonėmis, kurie penktus metus varsto įvairių valdžios institucijų duris, bandydami užsitikrinti galimybę gyventi saugioje aplinkoje.

 

Didžiausią susirūpinimą gyventojams kelia galima sąvartynų įtaka aplinkai ir žmonių sveikatai, todėl Prezidentė ragina už aplinkosaugą ir sveikatos priežiūrą atsakingus ministrus sugriežtinti sąvartynų veiklos kontrolę, peržiūrėti kvapų ir oro kontrolę reglamentuojantį Visuomenės sveikatos priežiūros įstatymą ir ieškoti galimybių atlikti operatyvius laboratorinius kvapų vertės tyrimus.

 

Sąvartyno vadovybę Prezidentė ragina tinkamai ir laiku reaguoti į gyventojų skundus, išgirsti jų problemas ir bendru sutarimu jas spręsti. Pasak šalies vadovės, jei nebus dialogo su bendruomene, nebus ir efektyvaus darbo.

 

Valstybės vadovė pabrėžė, kad komunalinių atliekų kaupimas ir vertimas sąvartynuose negali būti vienintelis atliekų šalinimo būdas. Pasak Prezidentės, būtina kurti efektyvią atliekų rūšiavimo, perdirbimo ir deginimo sistemą.

Prezidentės spaudos tarnyba

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 76029567

Šiandien apsilankė: 1766

Dabar naršo: 177

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.