EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Lietuvoje

2010 m. balandžio 7 d. Prezidentė lankėsi Suvalkijoje

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, tęsdama darbo vizitus po Lietuvą, balandžio 7 d. lankėsi Suvalkijoje. Šalies vadovė susitiko su vienos stipriausių Suvalkijoje - Kazlų Rūdos savivaldybės Antanavo kaimo - bendruomenės atstovais, aptarė vietos bendruomenių veiklos bei verslo plėtros perspektyvas ir galimybes gauti bei naudotis Europos Sąjungos fondų parama.

Valstybės vadovė Antanavo bendruomenę siūlo laikyti pavyzdžiu visai Lietuvai, nes ji, spręsdama savo problemas, sugeba pasinaudoti Europos Sąjungos parama ir užsidirbti. Prezidentė taip pat pabrėžė, kad didelę pagarbą kelia bendruomenė, kuri pilietiškai sugeba kontroliuoti vietos valdžią ir reikalauti iš jos atsakomybės.

„Norėčiau, kad visa Lietuva sugebėtų taip tvarkytis, kaip tai daro Antanavo bendruomenė", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė, akcentuodama bendruomenės pilietiškumą, iniciatyvumą ir veiklumą. Pasak valstybės vadovės, tokios iniciatyvos ir bendruomenės turi sulaukti deramo dėmesio ir palaikymo.

 

Šalies vadovė atkreipė dėmesį, kad šiandieninės ekonomikos sąlygomis ypatingą dėmesį būtina skirti verslumui didinti ir paslaugų teikimo sferai plėsti. Pasak Prezidentės, socialinių paslaugų tiekimas turėtų būti perduotas vietos bendruomenėms, kurios yra arčiausiai žmonių, žino jų poreikius ir turi realias galimybes tuos poreikius patenkinti.

Prezidentės teigimu, socialinių paslaugų teikimo monopolis lemia šių paslaugų brangumą, neefektyvumą ir atotrūkį nuo realių žmonių poreikių.

Prezidentė D. Grybauskaitė akcentavo, jog veiklioms kaimo bendruomenėms, siekiančioms įgyvendinti savo projektus, būtina užtikrinti galimybę pasinaudoti Europos Sąjungos fondų parama. Todėl, pasak valstybės vadovės, paprastas ir skaidrus ES paramos paskirstymas bei galimybė aktyvioms bendruomenėms šią paramą gauti būtų didžiulė paspirtis ir paskatinimas joms plėtoti įvairias ūkio sritis.

„Tik palaikydami žmonių iniciatyvą, jų pastangas dirbti ir užsidirbti, galime tikėtis, kad greitu laiku nedarbas šalyje ims mažėti ir žmonės galės lengvaiu atsikvėpti", - sakė Prezidentė.

Susitikime taip pat dalyvavo Jurbarko, Prienų, Šakių, Marijampolės, Kauno ir Kalvarijų vietos veiklos grupės.

 

Tęsdama viešnagę Suvalkijoje, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vilkaviškio rajono ūkininkais. Jame ūkininkauja apie 3,5 tūkstančio žmonių. Tai yra bene didžiausia ūkininkų bendruomenė Lietuvoje.

 

„Vilkaviškio rajonas nuo seno garsėja sumaniais ir darbščiais žemdirbiais. Tai, kad jūsų krašte nėra bankrutuojančių ūkių ir apleistų žemių, dar kartą rodo, kad esate puikus šeimyniško ūkininkavimo kaime pavyzdys", - sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Prezidentė itin teigiamai vertino praėjusiais metais gautą didesnį grūdų derlių, pastebimus eksporto atsigavimo ženklus ir tai, kad ūkininkai sėkmingai plėtoja ekologinę žemdirbystę, gamina konkurencingus, sveikus ir kokybiškus žemės ūkio produktus.

 

Valstybės vadovė išklausė Vilkaviškio rajono ūkininkų, kokių jie patiria problemų, ir atsakė į jiems rūpimus klausimus. Ūkininkai kėlė klausimą dėl paramos biodyzelino perdirbimui bei domėjosi buvusių kolūkių pastatų įsigijimo galimybėmis. Prezidentė pritarė žemdirbiams, kad siekiant išspręsti apleistų buvusių kolūkių pastatų įsigijimo problemą, reikia ieškoti teisinių sprendimų.

 

Valstybės vadovė ragino ūkininkus vienytis ir ieškoti bendrų sprendimų derantis su žemės ūkio produkcijos perdirbėjais dėl ūkininkams palankių supirkimo kainų.


Lietuvos Prezidentė vizito Suvalkojoje metu taip pat susitiko ir su Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos atstovais. 2003 metais 24 Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenės susivienijo ir įkūrė Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungą.

„Savo iniciatyva ir aktyvia veikla kaimiškos bendruomenės daro didžiulę įtaką visos valstybės gyvenimui, skatina bendruomeniškumą ir pilietiškumą", - sakė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su 55 Vilkaviškio rajono bendruomenių atstovais.

Valstybės vadovė teigiamai vertino Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos veiklą teikiant vietos gyventojams informaciją apie galimybes dalyvauti įvairiuose projektuose, įgyvendinant konkrečius projektus, rengiant išvykas bei seminarus.

„Suvalkijos bendruomenių pavyzdys rodo, kad nieko nėra neįmanoma: Jūsų dėka žmonės dirba, padeda vieni kitiems, sprendžia, ko jiems labiausiai reikia ir bendromis jėgomis ieško būtiniausių sprendimų. Mūsų yra nedaug, todėl kiekvienas turi būti vertas dešimties", - sakė valstybės vadovė.

Prezidentė dar kartą pakartojo, kad kiekvienai aktyviai bendruomenei turi būti suteikta galimybė gauti Europos Sąjungos fondų paramą ir turi būti mažinami biurokratiniai apribojimai ją panaudoti.

 

Apsilankiusi Jono Basanavičiaus gimtinės Atgimimo ąžuolyne, Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasodino ąžuoliuką. Šiame ąžuolyne auga daugiau nei aštuoni tūkstančiai ąžuolų.

„Viskas, kas mus telkia, kas padeda gražinti mūsų krašą - turi didžiulę prasmę", - sakė Prezidentė D.Grybauskaitė.

Prezidentės spaudos tarnyba

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 76029437

Šiandien apsilankė: 1636

Dabar naršo: 162

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.