EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Lietuvoje

2010 m. birželio 25 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės apsilankymas Mykolo Riomerio universitete

Įvairios krizės, tarp jų ir ekonominės, yra vertybių krizės padarinys, todėl pasaulio universitetuose turi būti skiepijamos bendražmogiškosios vertybės - tolerancija, sąžiningumas, atsakingumas, teisingumas, pagarba, solidarumas, nešališkumas - tai universaliosios vertybės, kurios išlieka aktualios visais laikmečiais ir skirtingose kultūrose, pabrėžė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atidarydama Pasaulio universitetų asociacijos kartu su Mykolo Riomerio universitetu surengtą tarptautinį kongresą „Aukštojo mokslo etika ir vertybės globalizacijos eroje: iššūkis disciplinoms".

„Kiekvienos valstybės siekis - užtikrinti darnią savo šalies ateitį. Universitetai dėl savo ypatingo vaidmens yra tos institucijos, kurios gali prisidėti prie šio tikslo įgyvendinimo. Viena iš svarbiausių aukštojo mokslo institucijų misija yra asmenybės - darnios ateities kūrėjos ugdymas. Būtent bendražmogiškomis vertybėmis grįstas aukštasis mokslas ir sudaro sąlygas ugdyti tokias asmenybes, o glaudus pasaulio universitetų bendradarbiavimas gali padėti rasti sprendimus, kokiomis priemonėmis, būdais šis tikslas gali būti pasiektas", - kalbėjo Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak valstybės vadovės, aukštojo mokslo etika ir vertybės - tai sritis, kurioje visi universitetai siekia tų pačių tikslų ir tik aukščiausių etinių bei moralinių vertybių puoselėjimas gali užtikrinti žmonių gerovę, socialinę ir ekonominę plėtrą.

„Visoms šalims - didelėms ir mažoms - tenka vienoda pareiga laiduoti etišką aukštąjį mokslą mūsų žmonių ir viso pasaulio visuomenės labui. Tam būtina sąlyga - pasikeitimas patirtimi, bendradarbiavimas. Lietuva imasi iniciatyvos savo regiono ir viso pasaulio mastu ugdyti aukščiausias etines ir moralines vertybes, skleisdama tokius pagrindinius principus kaip taika, dialogas, demokratija, pagarba, sąžiningumas, pakantumas. Besikeičiančiame, konkuruojančiame ir daugialypiame pasaulyje tai padėtų gerinti galimybes įgyti išsilavinimą, saugoti akademinę laisvę ir mintį, stiprinti mokslininkų bendradarbiavimą", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
 
Nuotraukos - Dž. G. Barysaitės. Daugiau nuotraukų galite rasti čia.  
Prezidentės spaudos tarnyba
Informacija atnaujinta: 2013-04-05 15:06

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 76029426

Šiandien apsilankė: 1625

Dabar naršo: 170

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.