EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Lietuvoje

2010 m. kovo 4 d. Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Alytuje

Vizito Dzūkijos sostinėje - Alytuje metu, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi dviejose sėkmingai veiklą plečiančiose bendrovėse - šaldytuvų gamykloje „Snaigė" ir aukštų technologijų įrenginius gaminančioje įmonėje „Astra". Šios įmonės net ir sunkmečiu nenutraukė savo veiklos, padidino gamybos ir eksporto apimtis, rado naujų rinkų ir išsaugojo darbo vietas bei specialistus, vykdo „laikinųjų darbų" projektą.


„Tai, kad sugebėjote išgyventi sunkmetį, išlaikėte darbo vietas, atradote naujų rinkų rodo, jog esate lankstūs, sugebantys operatyviai reaguoti į ekonominius pokyčius ir efektyviai optimizuoti veiklą. Tokių įmonių, kaip Jūsų, išlikimas yra miesto sėkmė ir visos Lietuvos ateitis", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.


Valstybės vadovė atkreipė dėmesį, kad senas tradicijas turinčios įmonės, sugebėjusios perorientuoti savo gamybą pagal rinkos poreikius ir konkuruojančios su žymiais pasaulio gamintojais, turi sulaukti valstybės finansinės ir moralinės paramos. „Verta padėti tiems, kurie patys ieško išeičių", - teigė šalies vadovė.


Susitikime su AB „Snaigė" vadovais Prezidentė aptarė galimą paramą teikti paskolas su valstybės garantija svarbiems tarptautiniams projektams įgyvendinti. Šalies vadovė pabrėžė, kad steigiant įmonės padalinius kitose valstybėse, būtina išlaikyti „proto" centrus Lietuvoje.


Daug dėmesio buvo skirta darbo santykių liberalizavimui - kaip išsaugoti esamas darbo vietas ir kurti naujas. Prezidentė D. Grybauskaitė paragino Ūkio ministeriją atkreipti dėmesį į tai, kad ekonominio sunkmečio sąlygomis įmonė, kurianti darbo vietas ir įdarbinanti jaunimą, turėtų sulaukti mokestinių lengvatų.


Susitikime su AB „Astra" vadovais ir darbuotojais valstybės vadovė pažymėjo, kad įmonės, gaminančios aukštų technologijų įrenginius turi sulaukti valstybės paramos skatinant eksportą ir įpareigojo Ūkio ministeriją imtis reikiamų priemonių. Prezidentė taip pat akcentavo būtinybę ypatingą dėmesį skirti aukšos kvalifikacijos specialistų rengimui.


AB „Astra" gamina įrengimus įvairioms pramonės šakoms: maisto pramonei (įvairios talpyklos ir maišyklės), chemijos (bioetanolio ir biodyzelino gamybos technologijoms skirti įrengimai), energetikos (radioaktyvių atliekų saugojimo konteineriai) pramonei. Taip pat gamina įrengimus komunaliniam ūkiui (gatvių valymo mašinos), šildymo techniką, pramoninius skalbyklų įrengimus.


Vėliau susitikime su vietos valdžios vadovais, Alytaus regiono verslininkais ir darbo rinkos mokymo centro atstovais Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė aptarė, kaip sprendžiamos alytiškių nedarbo problemos, kokių priemonių imtasi miesto gyventojų verslumui skatinti.


Pasak Prezidentės, su dideliais sunkumais susiduriančio smulkiojo verslo atstovams turi būti garantuota reali valstybės parama paskoloms gauti ir galimybės pasinaudoti Europos Sąjungos lėšomis savo verslui plėtoti.


Valstybės vadovė atkreipė dėmesį, kad Vyriausybėje trūksta bendro sutarimo ir bendro požiūrio sprendžiant mokesčių problemas.


„Paini mokesčių sistema turi būti sutvarkyta. Tik tuomet verslininkai galės planuoti savo pajamas ir išlaidas", - teigė Prezidentė.

Susitikimų metu daug dėmesio buvo skirta jaunimo nedarbo problemai. Prezidentė ragino visas įmones taikyti „laikinųjų darbų" projektą ir taip sudaryti galimybes išsaugoti darbo vietas. Šalies vadovės teigimu, kol bus sukurta naujų darbo vietų, būtina visomis pastangomis išsaugoti jau esamas.


„Alytus - pramoninis miestas. Toks jis ir turi išlikti. Todėl šiuo nelengvu šalies ūkiui metu svarbu paremti verslą ir užtikrinti eksporto galimybes", - sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

 

Prezidentės spaudos tarnyba

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 76029417

Šiandien apsilankė: 1616

Dabar naršo: 161

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.