EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Lietuvoje

2011 m. birželio 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitas Rumšiškėse

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Rumšiškių liaudies buities muziejuje surengtame Didžiųjų netekčių minėjimo renginyje - tremtinių brolijos „Lapteviečiai" susitikime, skirtame 70-osioms Lietuvos gyventojų masinių trėmimų metinėms paminėti. Po minėjimo Prezidentė apžiūrėjo Liaudies buities muziejaus ekspoziciją.


Kreipdamasi į Sibiro tremties žiaurumus išgyvenusius žmones, šalies vadovė pabrėžė, jog jie yra gyvas nesunaikinamo žmogiškumo liudijimas, o jų likimo nevalia pamiršti vardan tautos ateities ir teisingumo.

 

"Tremtimi bandyta palaužti tautos stuburą, o likusius įbauginti ir padaryti paklusniais. Planas nepavyko.Tauta nukraujavo, tačiau liko gyva ir tapo dar atsparesnė. Lietuvos žmonės, ištvėrę gyvulinius vagonus, šaltį, badą, vergišką darbą, bausmes ir patyčias - neišsižadėjo ir neišdavė savo tikrosios Tėvynės. Nepasidavė ir neprarado vilties grįžti ir pamatyti Lietuvą laisvą", - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

 

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog jaunimo iniciatyva - kasmetinės ekspedicijos į tremties vietas teikia vilties, kad šis svarbus mūsų istorijos etapas išliks tautos stiprybės pamoka ateities kartoms.


1941 m. birželio 14 d. prasidėjus masiniams trėmimams Lietuva per kelias dienas neteko daugiau nei 17 tūkstančių, o per visą trėmimų laikotarpį - daugiau nei ketvirčio milijono gabiausių, darbščiausių, intelektualiausių žmonių.

Po minėjimo ekspoziciją Rumšiškių Liaudies buities muziejuje apžiūrėjusi Prezidentė pasidžiaugė, jog čia saugoma gyva ir autentiška istorija. Pasak šalies vadovės, muziejuje išsaugoti ir naujam gyvenimui prikelti pastatai, senaisiais statybos būdais atstatytas Astravėlės dvaras, atkurtos autentiškos lietuvių buities, amatų tradicijos yra gyva mūsų istorija ir tautos savasties dalis, kurią labai svarbu išsaugoti ir perduoti ateities kartoms.

Prezidentės spaudos tarnyba

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77796034

Šiandien apsilankė: 5115

Dabar naršo: 271

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.