EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Lietuvoje

2011 m. gegužės 11 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitas Pabradėje

Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Švenčionių rajone Pabradės miestelyje įsikūrusioje modernius medicininius anesteziologijos ir reanimacijos prietaisus gaminančioje įmonėje ,,Intersurgical". Su įmonės vadovais, socialinės apsaugos ir darbo bei vidaus reikalų ministerijų ir vietos valdžios atstovais Prezidentė aptarė inovatyvaus ir socialiai atsakingo verslo perspektyvas, nedarbo ir emigracijos mažinimo bei verslo aplinkos ir mokesčių sistemos tobulinimo galimybes.

Prezidentės teigimu, įmonės, kurios net sunkiu šalies ekonomikai metu sugebėjo plėsti apyvartą, kurti naujas darbo vietas ir gaivinti Lietuvos provinciją yra socialiai atsakingo verslo pavyzdys ir greitesnio šalies ūkio atsigavimo viltis. Pasak Lietuvos vadovės, norint geriau gyventi, reikia daugiau dirbti - kito recepto nėra.

„Kol ministerijos tik kuria nedarbo mažinimo ar neįgaliųjų integravimo planus, socialiai atsakingi verslininkai imasi konkrečių veiksmų - padeda įsidarbinti absolventams, bedarbiams, neįgaliesiems, remia vietos bendruomenės projektus patrauklesniam gyvenimui kurti. Vien šioje įmonėje įdarbinta pusšimtis neįgaliųjų, vasarą savarankiško gyvenimo įgūdžių mokosi paaugliai iš globos namų, įrengtas sporto kompleksas bendruomenei. Tai - geriausia nedarbo ir emigracijos prevencija", - teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prezidentė pabrėžė, jog būtina investuoti ne tik į darbo kokybę, bet ir į socialinę aplinką. Socialiai atsakingų verslininkų projektai, pasak šalies vadovės, turi sulaukti reikiamo vietos valdžios ir Vyriausybės palaikymo. Biurokratinių suvaržymų ir kontroliuojančių institucijų sumažinimas, stabili ir prognozuojama mokesčių sistema, iniciatyvių žmonių telkimas, padės greičiau įveikti ne tik ekonomines, bet ir socialines problemas.

„Panaikinus biurokratinius, dažnai netgi absurdiškus suvaržymus verslui, palengvinus verslo pradžią iniciatyviems ir atsakingiems šalies žmonėms sukursime daugiau darbo vietų, pritrauksime daugiau užsienio investicijų. Jeigu žmonės turės darbo nereikės niekur važiuoti iš Lietuvos", - pabrėžia Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, pagrindinis Lietuvos įmonių konkurencinis pranašumas - kvalifikuoti darbuotojai bei žiniomis ir aukštosiomis technologijomis grįstas verslas. Lietuvoje sukurtos technologijos jau dalyvauja realiose medicinos, energetikos ir net kosmoso programose.

Prezidentės teigimu, būtina atlikti paklausiausių šalies ūkiui specialistų poreikio analizę ir jų rengimui skirti ypatingą dėmesį. Kvalifikuotų specialistų išsaugojimas, pasak Prezidentės, turi būti vienas svarbiausių tikslų ir svarstant mokestinius pakeitimus.
Vizito Pabradėje metu Lietuvos vadovė taip pat apsilankė miestelio socialinės globos namus, kuriuose gyvena specialius nuolatinės slaugos ar priežiūros poreikius turintys vaikai ir jauni žmonės. Susipažinusi su globos namų veikla, Prezidentė su socialiniais darbuotojais, socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, nevyriausybinių organizacijų, vietos valdžios ir bendruomenės atstovais aptarė neįgaliųjų integracijos į visuomenę problemas.

„Pabradės socialinės globos namai - šeimynų pagrindu veikiantis savarankiškas ūkis, teikiantis įvairias paslaugas neįgaliesiems - pavyzdys visai Lietuvai kaip galima užtikrinti visavertį ir orų neįgalaus žmogaus gyvenimą nuo vaikystės iki senatvės. Kokybiškas įvairiapuses paslaugas teikiančios globos įstaigos turi išlikti, tačiau būtina galvoti ir apie alternatyvią pagalbą neįgalius vaikus auginančioms šeimoms", - teigia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

2013 m. prasidėsiantis neįgaliųjų socialinės globos įstaigų licencijavimas padės užtikrinti paslaugų kokybę stacionariuose globos namuose, tačiau šalies vadovės teigimu, savarankiškam neįgalių žmonių gyvenimui užtikrinti reikia ne tik stacionarių globos namų, bet ir alternatyvių, įvairesnių socialinių paslaugų. Prezidentės nuomone, paslaugų kokybė priklauso nuo jas teikiančių specialistų profesionalumo, todėl deramas dėmesys turi būti skiriamas ir kvalifikuotų socialinių darbuotojų rengimui bei jų darbo apmokėjimui.

Neįgalaus žmogaus teisės ir normalus gyvenimas bendruomenėse, pasak Prezidentės, pirmiausia turi rūpėti arčiausiai žmonių esančiai vietos valdžiai - seniūnijoms ir savivaldybėms.

Lietuvos vadovės teigimu, savivaldybės turi ieškoti alternatyvų ne tik neįgaliųjų, bet ir vaikų globos namams, labiau skatinti projektus, kurie užtikrintų paslaugų teikimą dienos centruose ar namuose.

Padėti užtikrinti kaip galima savarankiškesnį gyvenimą negalios ištiktiems žmonėms, vaikų namų auklėtiniams, socialinius sunkumus išgyvenančioms šeimoms Prezidentė kviečia savanorius, religines ir vietos bendruomenes, nevyriausybines organizacijas.

„Pagalbos vieni kitiems niekada nebus per daug. Nuo sugebėjo padėti silpnesniems priklauso visuomenės brandumas", - pabrėžė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Prezidentės spaudos tarnyba

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 78942986

Šiandien apsilankė: 5636

Dabar naršo: 485

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.