EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Lietuvoje

2011 m. kovo 30 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitas Panevėžio mieste

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje ir atidarė rašytojos 150 - osioms gimimo metinėms skirtą konferenciją.

„Gabrielė Petkevičaitė - Bitė yra išskirtinė Lietuvos ir Europos asmenybė. Savo aktyvia visuomenine veikla ir idėjomis ji šimtu metų pralenkė laiką, kuriame gyveno. Jos platus švietėjiškas požiūris, siekis įtvirtinti moterų lygiateisiškumą, sutelkti visuomenę Lietuvos kūrimui aktualus ir šiandien",- pabrėžė Prezidentė.

Gabrielė Petkevičaitė-Bitė ne tik rūpinosi lietuviškos kultūros ir spaudos išlikimu, kovojo už moterų teises, tačiau mokė, šelpė, globojo ir gydė neturtingus vaikus, kultūros darbuotojus, taip pat ir kalinius - buvo Panevėžio kalinių globos draugijos pirmininkė.

Prezidentės teigimu, prieš šimtmetį G. Petkevičaitės-Bitės pradėtos idėjos ir darbai, telkiantys visuomenę Lietuvos kūrimui ir mažinantys socialinę atskirtį tarp šalies žmonių, aktualūs ir šiandienos Lietuvoje ir turi būti tęsiami.

Šalies vadovė kvietė suteikti naują impulsą gilesniam Gabrielės Petkevičaitės - Bitės gyvenimo ir kūrybos pažinimui ir pasisemti iš šios iškilios asmenybės optimizmo, ryžto ir atsidavimo savo šaliai ir jos žmonėms.

Panevėžio regiono kultūros židiniu tapusi Gabrielės Petkevičaitės-Bitės vardo viešoji biblioteka, pasak Prezidentės, ne tik įprasmina rašytojos atminimą, bet ir yra paveldo pritaikymo šiuolaikinėms reikmės pavyzdys visai Lietuvai.

Vizito Panevėžyje metu Prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat aplankė Panevėžio pataisos namuose kalinčias moteris, susipažino su jų buities, mokymosi, darbo sąlygomis, apžiūrėjo gaminių parodą, susitiko su nusikaltusiomis nepilnametėmis ir aplankė kalėjime vaikus auginančias mamas. Kartu su nuteistosiomis Prezidentė paragavo kalėjimo maisto ir aptarė grįžimo į bendruomenes ir socialinės reabilitacijos galimybes.

„Šalies kalėjimuose šiuo metu kali daugiau nei 9 tūkstančiai žmonių, beveik 300 iš jų - moterys. Tyrimų duomenimis, pagal kalinių skaičių Lietuva - antroje vietoje tarp ES šalių. Teisingumo ministerija, visi, turime galvoti ne tik kaip pagerinti kalinimo sąlygas perpildytuose šalies kalėjimuose, bet ir kaip mažinti nusikalstamumą ir kalinių skaičių bei plačiau taikyti alternatyvias bausmes", - sako Prezidentė.

Socialinė kalinių integracija, pasak Prezidentės, yra visos visuomenes pareiga ir brandumo rodiklis. Nusikalstamumą ir kalinių skaičių galima sumažinti tik bendromis visuomenės pastangomis.

Šalies vadovė ragina kuo plačiau šalyje vystyti savanorystės ir pagalbos vieni kitiems projektus ir prisimenant rašytojos G. Petkevičaitės-Bitės pradėtas socialinės atskirties mažinimo idėjas padėti ne tik neturtingoms šeimoms, vienišiems, bet ir kalintiems bei iš įkalinimo įstaigų grįžtantiems žmonėms integruotis į visuomenę.

 

Prezidentės teigimu, veiksminga priemonė su nusikalstamumu gali būti didelės atgrasančios baudos. Prezidentės iniciatyva parengtos Baudžiamojo kodekso pataisos, kuriomis siūloma kelis kartus padidinti maksimalias pinigines baudas už kriminalinius, ekonominius ir finansinius nusikaltimus, rytoj bus svarstomos Seime.

Kalėjimų pertvarkymui, pasak Prezidentės, labai svarbus ir Seimui Teisingumo ministerijos pateiktas Probacijos įstatymas.

Prezidentės spaudos tarnyba

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 78942440

Šiandien apsilankė: 5090

Dabar naršo: 412

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.