EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Lietuvoje

2011 m. lapkričio 10 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitas Druskininkuose

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Druskininkuose susitiko su savivaldybės vadovais ir aptarė kurorto raidą ir investicinius projektus, Europos Sąjungos paramos lėšų panaudojimą, socialinę ir ekonominę miesto padėtį, šilumos ūkio pertvarką. Šalies vadovė taip pat domėjosi sveikatos turizmo plėtros galimybėmis.

„Druskininkai aukštai iškėlė kartelę ir per dešimt metų tapo vienu šiuolaikiškiausių kurortų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Tai - pavyzdys kiekvienam šalies regionui, kad žmonių gerovė pirmiausia priklauso nuo vietos valdžios pastangų. Aiški plėtros kryptis ir efektyvus vietos išteklių panaudojimas, palanki investicijoms aplinka, sėkmingas Europos Sąjungos paramos lėšų panaudojimas užtikrina regiono augimą", - pabrėžė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, svarbu, kad Druskininkų ekonominio atsigavimo naudą pajustų visi miesto gyventojai, todėl vietos valdžia turėtų daugiau dėmesio skirti socialinėms ir ekonominėms problemoms, šilumos ūkio modernizavimui.

„Druskininkų šilumos ūkio monopolizavimas, didelis nedarbas ir penkis kartus išaugusios piniginės socialinės išmokos rėžia akį. Savivalda turi imtis atsakomybės pertvarkyti šilumos ūkį, būtina stiprinti bendradarbiavimą su Valstybine mokesčių inspekcija, Darbo birža, kad parama pasiektų tuos, kas sunkiausiai verčiasi, ir būtų užkirstas kelias piktnaudžiavimui", - pabrėžė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, savivaldybė privalo siekti, kad Druskininkų gyventojai, mokantys už šilumą vieną didžiausių kainų šalyje, turėtų pasirinkimą, todėl būtina plėtoti alternatyviąją energetiką ir atskirti šilumos tiekėjus nuo šilumos ūkio prižiūrėtojų. Vien įgyvendinus Šilumos ūkio įstatymo pataisas, trečdaliui Druskininkų daugiabučių namų gyventojų šilumos kaina jau šį šildymo sezoną sumažėtų 5 proc. ir daugiau.

Vizito į Druskininkus metu apsilankė Druskininkų gydykloje ir naujajame žiemos pramogų komplekse. Prezidentė domėjosi sveikatos turizmo plėtros galimybėmis Druskininkuose ir kituose Lietuvos kurortuose.

„Druskininkai yra didžiausią pažangą padaręs Lietuvos kurortas, kuris iš pasienio regiono tapo svarbiu turizmo centru. Investicijos į šiuolaikišką turizmo infrastruktūrą - modernius SPA centrus, sanatorijas ir gydyklas, aukšto lygio pramogų centrus - slidinėjimo trasas ir vandens parką, padeda pritraukti didelius turistų srautus. Šį sėkmės modelį gali perimti ir kiti Lietuvos kurortai", - pabrėžė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, sveikatos turizmas yra perspektyvi sritis Lietuvai, turinčiai gamtinių gydomųjų išteklių ir gilias kurortinio gydymo tradicijas. Tai - neišnaudota galimybė pritraukti užsienio sveikatos turistus, didinti pajamas iš turizmo ir skatinti regionų vystymąsi. Svarbu, kad paslaugos atitiktų europinį lygį, todėl būtina stiprinti Lietuvos kurortologijos tyrimų centro galimybes ir diegti inovacijas šioje srityje.

„Lietuvą gali garsinti ne tik Druskininkai, bet ir Neringa, Palanga, atgyjantis Birštonas, savo nišos ieškantys Anykščiai, Ignalina, Zarasai ir Trakai. Sveikatinimo ir sveikatingumo paslaugų poreikis auga visame pasaulyje ir Lietuva šioje srityje gali būti tarp pirmaujančiųjų", - teigė Prezidentė.

 

Prezidentės spaudos tarnyba

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77796075

Šiandien apsilankė: 5156

Dabar naršo: 271

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.