EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Lietuvoje

2011 m. rugpjūčio 6 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitas Ariogaloje ir Tytuvėnuose

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Ariogaloje lankėsi Lietuvos tremtinių, politinių kalinių ir Laisvės kovos dalyvių sąskrydyje „Su Lietuva širdy".

 

Prezidentės teigimu, prieš 70 metų prasidėję masiniai trėmimai - vienas skaudžiausių šalies istorijos puslapių, kai tremtis palietė beveik kiekvieną šeimą, o per keliolika trėmimo metų Lietuva neteko ketvirčio milijono žmonių.

 

Lietuvių tautos genocidas, pasak šalies vadovės, prasidėjo nuo pamatinių vertybių naikinimo - siekta pasityčioti iš žmogiškumo, palaužti tautos laisvės dvasią, sutrypti Lietuvos žmonių orumą.

 

„Jūs esate gyvas nesunaikinamo žmogiškumo ir drąsos liudijimas. Jūs esate tie, kurių dėka savo širdyje nešiojamės vis dar gyvą mūsų tautos istoriją. Jūs esate lietuvybės ir mūsų tautos vienybės simbolis", - sakė Prezidentė D. Grybauskaitė.

Šalies vadovė pažymėjo, kad tremtinių patirti išgyvenimai - žmogiškumo, vilties ir tikėjimo Tėvyne pamoka. Tylos minute valstybės Prezidentė ir sąskrydžio dalyviai pagerbė žuvusiuosius tremtyje, lageriuose bei Laisvės kovose.

 

Popietę šalies vadovė aplankė Tytuvėnų bažnyčios ir vienuolyno ansamblį ir apžiūrėjo jame įrengto muziejaus ekspoziciją.

 

Bendraudama su muziejaus darbuotojais, Tytuvėnų bendruomenės atstovais, šalies vadovė pasidžiaugė, kad mažuose Lietuvos miesteliuose gyvena žmonės, kurie myli savo gimtą kraštą, jį puoselėja ir stengiasi išsaugoti jo istorinį ir kultūrinį paveldą, tradicijas.

 

„Tytuvėnų vienuolynas yra reikšmingas Lietuvos istorinis paminklas. Gerų ir iniciatyvių vietos žmonių dėka jis yra restauruojamas, atkuriamas jo autentiškas veidas ir Tytuvėnai tampa dar viena istorine, savo kraštą reprezentuojančia vieta", - sakė Prezidentė.

 

Prezidentės spaudos tarnyba

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77795800

Šiandien apsilankė: 4881

Dabar naršo: 514

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.