EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Lietuvoje

2011 m. rugsėjo 18 d. Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitas Kaune

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Kauno arenoje stebėjo Europos vyrų krepšinio čempionato finalo rungtynes tarp Ispanijos ir Prancūzijos rinktinių. Po varžybų šalies vadovė oficialioje apdovanojimų ceremonijoje kartu su FIBA Europe prezidentu Olafuru Rafnsonu ir Ispanijos sosto įpėdiniu, Astūrijos princu Felipe įteikė aukso medalius čempionato nugalėtojai - Ispanijos vyrų krepšinio rinktinei.

Sveikindama sėkmingiausiai pirmenybėse pasirodžiusias rinktines Prezidentė pabrėžė, kad komandos ne tik parodė kovingą žaidimą ir dovanojo daug įsimintinų akimirkų bei įspūdingų pergalių, bet ir sukūrė nuostabią krepšinio šventę.

"Krepšinio čempionatas tapo visos Lietuvos atgimimu. Mūsų šalis puikiai nuskambėjo senajame žemyne, jog sugebėjo surengti istorinį čempionatą, kuris tapo didžiuliu įvykiu krepšinio sirgaliams visoje Europoje. Lietuvos rinktinė kovėsi iš visų jėgų ir darė viską, ką galėjo. Džiaugiuosi, kad per daugelį metų, praėjusių nuo pirmojo čempionato Lietuvoje, išsaugojome tai, kas svarbiausia - mes išlikome tikrais lietuviais, mylinčiais Tėvynę", - kalbėjo šalies vadovė.

Prezidentė pabrėžė, jog šiame Europos čempionate laimėjo sirgaliai, sugebėję palaikyti rinktinę bet kokioje situacijoje ir išmokę visus artumo bei vienybės. Pasak valstybės vadovės, nors Lietuvos rinktinei ir pritrūko sėkmės kovojant dėl medalių, šiandien visa Lietuva didžiuojasi savo šalies krepšinio rinktine, kuri yra tarp penkių stipriausių Europos komandų ir turi atvirą kelią į olimpines žaidynes.

Prezidentė padėkojo "Eurobasket2011" organizatoriams. Atsidėkodama šalies vadovė FIBA Europe prezidentui Olafurui Rafnsonui ir generaliniam sekretoriui Narui Zanolinui įteikė atminimo dovanas: gintarines senovinių baltiškų amuletų kopijas ir knygas apie baltų meną.
 
Per Europos krepšinio čempionato finalą taip pat įvyko šias varžybas stebėjusių Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir Ispanijos sosto įpėdinio princo Felipe dvišalis susitikimas.

Prezidentė pasveikino Ispanijos sosto įpėdinį su puikiu jo šalies krepšininkų žaidimu čempionate. Legendinis Lietuvos krepšininkas Arvydas Sabonis įteikė Prezidentei ir Princui Filipui suvenyrinius „EuroBasket2011, Lithuania" medalius su savo, oficialaus Europos krepšinio čempionato ambasadoriaus, atvaizdu ir parašu.

Lietuvos vadovė pasidomėjo Ispanijos Karaliaus sveikata po neseniai atliktos achilo sausgyslės operacijos.

Dvišaliame susitikime taip pat kalbėta apie Lietuvos ir Ispanijos santykius, ekonominę padėtį Europos Sąjungoje ir Ispanijoje, šioje šalyje lapkritį įvyksiančius rinkimus. 
Prezidentės spaudos tarnyba
Informacija atnaujinta: 2012-05-15 16:08

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 77796063

Šiandien apsilankė: 5144

Dabar naršo: 276

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.