EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Lietuvoje

image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Rokiškio rajone įsikūrusioje Antanašės kaimo bibliotekoje, kur paskelbė akcijos „Knygų Kalėdos" pradžią ir susitiko su kaimo bendruomene. Vėliau Prezidentė dalyvavo Rokiškio dvare vykusiuose Sėlių krašto kūrybos skaitymuose, susitiko su Rokiškio rajono kaimo bibliotekininkais ir dalyvavo aukštaičių tarmės pristatyme.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Kaune vykusiame Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos 25 metų minėjime, į kurį susirinko daugiau nei 3 tūkstančiai dalyvių iš visos Lietuvos.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Žemaičių krikšto 600 metų jubiliejiniuose renginiuose Telšiuose. Insulos kalvos papėdėje esančioje Didžiojoje Žemaičių sienoje šalies vadovė atidengė istorinę plokštę Žemaitijos krikštui „Euruopas krėkšt 313-1413 m." ir pasveikino iškilmių dalyvius.
 
image
Septynioliktus metus rengiamas festivalis - vienas didžiausių ir garsiausių vasaros renginių Neringoje. Savaitę truksiančiame festivalyje įvairiose Nidos vietose vyks koncertai, dailės parodos, atviros diskusijos, literatūrinės popietės. Šalies vadovė teigė, kad Tomo Mano festivalis - vienas ryškiausių renginių ne tik Vakarų Lietuvoje, bet ir visoje šalyje. Pasak Prezidentės, septynioliktą kartą Nidoje Tomo Mano dėka susitinka muzika, dailė, kinas ir literatūra.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Vajasiškio kaime Zarasų rajone, kur susitiko su Antalieptės, Vajasiškio ir aplinkinių kaimų bendruomenėmis ir kartu šventė senovinę lietuvių vasaros saulėgrįžos dieną - Rasas. Prezidentė susipažino su seniausiomis Rasų šventės tradicijomis, kartu su žolininke rišo kupoles, degino laužą ir ieškojo paparčio žiedo. Šalies vadovė taip pat apsilankė Vajasiškio bendruomenės namuose - autentiškoje XIX a. gryčioje, kur domėjosi senaisiais amatais, papročiais, klausėsi senovinių dainų.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo rekonstruoto „Girstučio" plaukimo baseino Kaune atidaryme. Tai - moderniausias Lietuvoje, tarptautinius standartus atitinkantis plaukimo centras. Duodama startą pirmajai moksleivių plaukimo estafetei Prezidentė pabrėžė, kad šio baseino ilgio, pločio ir gylio užteks ne tik jauniesiems plaukikams, bet ir naujiems talentams bei būsimiems čempionams.
 
image
Tai vienos didžiausių šiais metais rengiamų tarptautinių pratybų, kurias bendrai organizuoja JAV sausumos pajėgos Europoje ir Baltijos šalys. Vienu metu pratybos vyksta Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Baltijos šalys, padedamos sąjungininkių, tobulina kolektyvinės gynybos, strategijų planavimo ir koordinavimo įgūdžius. Pratybose „Kardo kirtis 2013" Lietuvoje dalyvauja daugiau nei 1000 karių.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje atidengė paminklą kalbai. Vėliau Prezidentė kartu su Suomijos Prezidentu Sauli Niinisto atidarė „Fortum Klaipėda" termofikacinę elektrinę. Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje pastatyta jėgainė šilumą gamins degindama biokurą ir atliekas.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Burbiškio dvare atidarė Tulpių žydėjimo šventę ir prisijungdama prie akcijos „Darom" dvaro parke pasodino ąžuolą. „Turime labai daug gražių vietų Lietuvoje. Burbiškio dvaras - pavyzdys visiems lietuviams, kaip tvarkytis ir rūpintis mūsų paveldu. Lietuva gali žydėti tulpėmis kiekvieną pavasarį. Paverskime Lietuvą žydinčia Lietuva", - sveikindama šventės dalyvius sakė Prezidentė.
 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Kaune, kur Šv. Apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje dalyvavo šv. Mišiose, skirtose arkikatedros 600 metų jubiliejui ir palaimintojo Jono Pauliaus II apsilankymo 20-mečiui paminėti. Šv. Mišias kartu su Lietuvos vyskupais ir kunigais aukojo Popiežiaus legatas kardinolas Stanislavas Dziwiszas. Apeigų metu buvo pašventintas palaimintajam Jonui Pauliui II skirtas altorius su jo relikvija.
 
Informacija atnaujinta: 2014-12-12 09:47

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“




 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 79475931

Šiandien apsilankė: 211

Dabar naršo: 66

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.