EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Atominės elektrinės įstatymo pakeitimo ir papildymo įstatymą. Tokį sprendimą Prezidentė priėmė įvertinusi teisės ir energetikos ekspertų, Generalinės prokuratūros ir Energetikos ministerijos pozicijas.
 
image

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovą Žimantą Pacevičių. Prezidentės įsitikinimu nepateisinama, kad Lietuva vis dar yra tarp labiausiai korumpuotų ES valstybių, o STT pradėtų ir baigtų ikiteisminių tyrimų vis mažėja. Šalies vadovės teigimu, tai rodo, kad STT veikla nėra pakankamai efektyvi.

 
image

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė generalinį prokurorą Algimantą Valantiną. Susitikimo metu aptarta Generalinės prokuratūros veikla, bendra teisėtvarkos padėtis, svarstytos būtinos reformos bei visuomenei aktualūs teisminiai procesai.

 
image

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su teisės ekspertais - Mykolo Romerio universiteto Konstitucinės teisės katedros vedėju profesoriumi Gediminu Mesoniu, Vilniaus universiteto Civilinės ir komercinės teisės katedros vedėju profesoriumi Vytautu Mizaru, Vilniaus universiteto Civilinės ir komercinės teisės katedros docentu dr. Andriumi Smaliuku. Dalykinio susitikimo metu buvo aptarta situacija Lietuvos energetikos sektoriuje, pasikeista nuomonėmis apie teisinę bazę, susijusią su šalies energetikos ūkiu.

 

Informuojame, kad šiandien 11 valandą Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priims teisės ekspertus ir Vyriausybės atstovus ir aptars energetikos sektoriaus reguliavimo klausimus. Posėdyje dalyvaus Mykolo Romerio Universiteto Konstitucinės katedros vedėjas profesorius Gediminas Mesonis, Vilniaus Universiteto Civilinės ir komercinės teisės katedros vedėjas profesorius Vytautas Mizaras, Vilniaus Universiteto Civilinės ir komercinės teisės katedros docentas dr. Andrius Smaliukas ir Energetikos ministerijos viceministras Romas Švedas.

 
image

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė nutarė grąžinti Lietuvos Respublikos Seimui pakartotinai svarstyti Lietuvos Respublikos statybos įstatymą. Prezidentės nuomone, siūlomos įstatymo pataisos sudaro sąlygas visoms nelegalioms statyboms įteisinti. Įstatymui trūksta skaidrumo, todėl jo efektyviai taikyti neįmanoma. Įstatymo pataisos neleidžia išspręsti smulkių pažeidimų šalinimo problemų, o piktybiškiems įstatymo pažeidėjams atsiranda galimybė pasinaudoti įstatymo neapibrėžtumu ir įteisinti netoleruotinas, visuomenės ir valstybės interesus pažeidžiančias nelegalias statybas. Už vykdymą atsakingiems valstybės pareigūnams pataisos sudaro galimybę laisvai interpretuoti įstatymą ir plisti korupcijai.

 

 
image
Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo iškilmingoje Lietuvos kariuomenės vado skyrimo į pareigas ceremonijoje Krašto apsaugos ministerijos aikštėje.
 

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsisprendė vetuoti dalį Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo, kuriuo nuo šių metų rugsėjo 1 dienos mažinamos paskirtos ir mokamos motinystės pašalpos. Prezidentės manymu, įstatymas pažeidžia tų mamų, kurioms pašalpos jau paskirtos ir mokamos, įgytas teises ir teisėtus lūkesčius, menkinamas visuomenės pasitikėjimas valstybe ir teise.

 
image

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos generaliniu direktoriumi Audriumi Siaurusevičiumi aptarė visuomeninio transliuotojo vaidmenį, galimybes jį stiprinti ir finansinę padėtį. Prezidentė pabrėžė, kad LRT yra nacionalinis turtas, todėl turi būti dedamos visos pastangos jam išsaugoti, puoselėti ir stiprinti.

 
image

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos tarybos narį Romą Sakadolskį. R. Sakadolskis pranešė norįs palikti Lietuvos radijo ir televizijos tarybos nario postą. Jis yra Lietuvos Respublikos Prezidento institucijos deleguotas LRT tarybos narys.

 
Informacija atnaujinta: 2015-01-30 14:05

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 80092277

Šiandien apsilankė: 1332

Dabar naršo: 79

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.