EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Pilietiški ir drąsūs žmonės kuria stiprią Lietuvą

Trečiadienis, sausio 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo konkurso „Herojai tarp mūsų" apdovanojimuose, kuriuose pagerbti drąsūs, iniciatyvūs ir Lietuvą mylintys žmonės.
 
„Žmonių asmeninė atsakomybė ir drąsa kuria gražesnę Lietuvą. Atkakliai ir nuoširdžiai siekiant savo tikslo - viskas įmanoma. Kiekvienas iš mūsų gali tapti kuriančia ir telkiančia jėga. Sumanūs ir pilietiški žmonės yra Lietuvos pasididžiavimas ir stiprybė", - sako Prezidentė.
 
Antrus metus vykstančio konkurso tikslas - pagerbti dvasios herojus, žmones, įkvepiančius savo darbais ir idėjomis. Konkursą „Herojai tarp mūsų" antrus metus organizavo naujienų portalas „Delfi", labiausiai nusipelniusius asmenis rinko skaitytojai. Šiemet „Herojais tarp mūsų" buvo išrinkti 5 nugalėtojai.
 
Daugiavaikių šeimų asociacijos įkūrėja 37 metų Jurgita Pocienė įvertinta už pastangas telkti daugiavaikes šeimas ir siekius užtikrinti vaikų saugumą. Iš Kauno kilusi, o šiuo metu Vilniuje gyvenanti J. Pocienė šiuo metu laukiasi penkto vaikelio.
 
Už neįgalių žmonių integraciją į visuomenę įvertinas vilnietis, 23 metų Viktoras Topolis. Vaikinas yra laimėjęs žmonių, turinčių negalią, fitneso pasaulio čempionatą, tapo lenktynių vežimėliais Lietuvos čempionu, jis šiuo metu studijuoja universitete ir dirba, taip pat užsiima aktyvia visuomenine veikla.
 
Apdovanojimą gavo ir Mociškių kaime, Pagėgių savivaldybėje gyvenantis 21 metų Martynas Girulis. Jis tapo pirmuoju pasaulyje nuo gimimo neįgaliu asmeniu, kuriam pritaikyta bioninė ranka. Vaikinas pats įkūrė savo vardo fondą ir aktyviai rinko lėšas šiai brangiai operacijai.
 
Už Lietuvos vardo garsinimą ir akordeono populiarinimą apdovanojimu pagerbtas muzikantas Martynas Levickis.

Konkurse taip pat apdovanotas ir kino režisierius Vytautas Puidokas. Iš Raseinių kilęs ir Didžiojoje Britanijoje mokslus baigęs 25 m. vaikinas šiuo metu kuria dokumentinį filmą apie Pietų Amerikoje gyvenusį lietuvių misionierių Aleksandrą Ferdinandą Bendoraitį.

 

Konkursas „Herojai tarp mūsų" sutelkė pačius iniciatyviausius ir pilietiškiausius šalies žmones - tarp jų ir Lietuvos trispalvę nunėrusią Rositą Pikauskienę. Moteris vėliavą vąšeliu nėrė 204 valandas, jos ilgis - per 2 metrus, plotis - daugiau nei metras. Šią trispalvę jos autorė padovanojo Prezidentei. 

2015-01-28, Prezidentės spaudos tarnyba
Informacija atnaujinta: 2015-01-28 14:56

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 81296096

Šiandien apsilankė: 4395

Dabar naršo: 146

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.