EnglishFrancaisРусский
S. Daukanto a. 3, LT 01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154 , faks. 8 706 64 145
 

Paieška

Ieškoti

Pranešimai spaudai

Prezidentė laukia neatidėliotinų sprendimų sveikatos apsaugos sistemoje

Antradienis, liepos 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė l.e.p. sveikatos apsaugos ministrą Algį Čapliką. Susitikime aptartos sveikatos apsaugos politikos aktualijos, planuojama šios srities reforma.

 

Išklausiusi l.e.p. sveikatos apsaugos ministro informaciją apie šių metų pirmojo pusmečio nuveiktus darbus, Prezidentė D. Grybauskaitė pabrėžė, kad situacija sveikatos apsaugos sistemoje yra bloga ir reikalauja neatidėliotinų reformų. Valstybės vadovė pabrėžė, kad reformų šioje srityje reikėjo imtis jau anksčiau, o ne vien tik galvoti ar diskutuoti apie jų įgyvendinimą.

 

Prezidentė D. Grybauskaitė atkreipė dėmesį, kad šiais metais priimtame Sveikatos draudimo įstatyme buvo įtraukta atskira privalomojo sveikatos draudimo įmoka, skaičiuojama nuo asmeninių pajamų, nesusijusių su darbine veikla. Šalies vadovė apgailestavo, kad valdančioji dauguma pritrūko politinės valios bei atsakomybės ir iki šiol nepriėmė jokios įstatymo pataisos, kuri ištaisytų šią grubią klaidą.

 

Prezidentė pabrėžė, kad būtina įgyvendinti realiai veikiančią draudiminę mediciną ir juo greičiau ji bus pradėta įgyvendinti, juo geriau bus kiekvienam Lietuvos žmogui.

 

Daug dėmesio valstybės vadovė skyrė vaistų kainų reguliavimo klausimui. Prezidentė akcentavo, kad Lietuvoje vaistų kainos yra aukštesnes nei kitose ES šalyse, o jų reguliavimas monopolizuotas. Šalies vadovė pažymėjo, kad dėl didžiųjų vaistinių tinklų monopolio šalyje nebeveikia laisvosios rinkos dėsniai, todėl ji pritartų, jei vaistų antkainių reguliavimas būtų taikomas visiems vaistams.

 

Prezidentei D. Grybauskaitei nesuprantamas Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos aplaidumas neieškant būdų vaistų iš trečiųjų šalių registravimo procesui paspartinti .

 

Prezidentė išsakė nuostatą, kad Vyriausybė ir pats l.e.p. sveikatos apsaugos ministras A. Čaplikas privalo imtis priemonių ir iniciatyvos šiai sudėtingai padėčiai ištaisyti.

 

2009-07-14, Dalia Grybauskaitė, Lietuvos Respublikos Prezidentė
 

 

  

Darbotvarkė

Ieškoti darbotvarkėje

 
Prezidentė dalyvavo sparčiausiai augančių Lietuvos įmonių apdovanojimų ceremonijoje „Gazelė 2014“
 

Lankytojų statistika

Iš viso apsilankė: 80092330

Šiandien apsilankė: 1385

Dabar naršo: 72

© 2011 Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija, biudžetinė įstaiga.
S. Daukanto a. 3, LT-01122 Vilnius
tel. 8 706 64 154, faks. 8 706 64 145, el. paštas: kanceliarija@prezidentas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Juridinio asmens kodas: 188609016
Sprendimas: Fresh media
 
 
Prašome pranešti apie netikslumus.